HUBUBAT ALIM MERKEZİNE ÇİFTÇİLERDEN YOĞUN İLGİ

Toprak Mahsulleri Ofisi, Kahramankazan Belediyesi’nin destekleri ile ilçede bulunan çiftçilerin mahsullerini değerinde satmalarını sağlamak amacıyla Hububat Alım Merkezi’ni bu yıl da açtı.

 

Geçtiğimiz hafta hizmet vermeye başlayan Merkez’e Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ziyaret gerçekleştirdi. Hububat Alım Merkezi’nin açılmasının ardından Kahramankazan’da çiftçilik yapan vatandaşın alın terini değerinde satabilmeleri, randevu sıkışıklığı yaşamamaları ve nakliye maliyetinden kurtulmalarını sağladıklarını vurgulayan Başkan Oğuz, Merkez yetkililerinden alımlar hakkında bilgi aldı.

 

Arpa ve buğday alımlarında rekoltenin bu sene daha yüksek olduğunu söyleyen Başkan Oğuz, şu ana kadar toplam 750 ton arpa, 30 ton buğday alımının gerçekleştiğini ve merkezin 1 ay daha burada hizmet vereceğini vurguladı. Yüksek kalite buğday ve arpa fiyatlarının çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü dile getiren Başkan Oğuz: “Kalitesine göre fiyatlar değişiklik göstermek ile birlikte şu an yüksek kaliteli buğdaya ton başına 8 bin 900 lira, yüksek kalite arpaya ise destekler ile birlikte ton başına 7 bin 500 lira ödeme yapılıyor ve çiftçilerimizin el emeği ürünleri değerinde alınmaya devam ediyor. Alın teriniz yer de kalmasın. Çiftçilerimize bereketli olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

 

Kahramankazan’da çiftçilik ile uğraşan vatandaşlar mahsullerinin kalitelerini Hububat Alım Merkezi’nden randevu alarak öğrenebilir ve mahsullerini değerinde satabilirler.