KAHRAMANKAZAN'A DEV PROJE: MİLLET BAHÇESİ

KAHRAMANKAZAN’A DEV PROJE: MİLLET BAHÇESİ

Tamamlandığında yalnızca Kahramankazan’a değil, Ankara’ya da önemli bir yeşil alan kazandıracak Kahramankazan Millet Bahçesi’nde yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yakın zamanda hizmete girmesi hedeflenen millet bahçesinde birçok donatı yer alacak.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un, en büyük vaadi olan Kahramankazan Millet Bahçesi’nde yapım çalışmaları tam gaz devam ediyor. TOKİ tarafından yapım çalışmaları sürdürülen Millet Bahçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde 191 dönümlük alan üzerine kurulacak. Tamamlandığında Kahramankazan’ın çehresini değiştirmekle kalmayıp, Ankara’ya da önemli bir değer katacak olan Millet Bahçesi’nin kısa bir sürede tamamlanarak, hizmete girmesi hedefleniyor.

Zengin Donatılara Sahip

191 dönümlük alan üzerine kurulacak Kahramankazan Millet Bahçesi’nin içerisinde birçok donatı yer alacak. Millet Bahçesi’nde spor kompleksleri, bisiklet yolu, Millet Kıraathanesi, amfi tiyatro, sanat sokağı, yöresel ürünler pazarı, botanik parkı, çocuk müzesi, festival alanı, sanat atölyeleri, Şehitler Yolu, Ata Sporları Merkezi, kreş, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, yaşlı ve engelliler için donatılar ile yapay gölet ve köprülerin de olacağı birçok unsur yer alacak.

Ankaralılara Nefes Alma İmkanı Sunacak

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, yapım çalışmalarını yerinde denetleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Millet bahçesinin önümüzdeki günlerde hizmete girmesini hedeflediklerini belirten Oğuz, çalışmaların aralıksız olarak sürdüğünü söyledi. Millet bahçesinin yalnızca ilçelerine önemli bir değer katmakla kalmayacağını, aynı zamanda Ankara için de önemli bir yeşil alan olacağını vurgulayan Oğuz, “Ankara kent merkezine 20 dakikalık uzaklıkta olan Kahramankazan Millet Bahçemiz, şehrin gürültüsünden kurtularak, rahat bir nefes almak isteyenlerin de uğrak noktası olacak. Kahramankazanımızın çehresini değiştirecek olan Millet Bahçemize kavuşacağımız günü iple çekiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile tüm emeği geçenlere Kahramankazan halkı adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.