ÇOCUKLARIN YARALARI SARILIYOR

Kahramankazan Belediyesi, deprem bölgelerinden gelerek Kahramankazan’a yerleşen ailelerin depremden etkilenen minik yavruları için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

 

Depremden etkilenen minik çocuklar için etkinlikler düzenleyen Kahramankazan Belediyesi, Çamlıdere ilçesine bir gezi düzenledi. Geziye gidecek misafirleri Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz uğurladı. Çocuklar önce sohbet ederek gezi rotasından bahseden Başkan Oğuz, çocuklara destek mesaj verdi.

Depremin yaralarını sarmak için büyük bir özverili ile çalışan Kahramankazan Belediyesi ekipleri, aralarında çocuklar, gençler ve velileri bulunan 50 depremzedeyi Çamlıdere’de birçok farklı noktaya götürdü. Çamlıdere Oyuncak Müzesi’nden başlayan moral gezisi, Soba Müzesi, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi ve çevresindeki müzeler ile Hayvan Müzesi ve ardından Terazi Müzesi’nde devam etti. Tarım Müzesi’nde son bulan moral gezilerine Çamlıdere Belediyesi ekipleri de rehberlik etti.
 

Deprem bölgelerinden gelen misafirlerin dikkatini çeken farklı farklı müzeler ilgi odağı oldu. Çocuklar özellikle Oyuncak Müzesi’ne duyduğu ilgiden sonra müzeyi tekrar ziyaret etmek isterken, belediye ekipleri çocukların bu isteklerini kırmayarak tekrar Oyuncak Müzesi’ne doğru yola koyuldu. Yapılan geziler esnasında çocukların heyecanlı ve meraklı bakışları da ortaya renkli görüntüler çıkardı.